تبلتفناوری

اپل برای تولید آیپد‌های خود در هند با دولت این کشور مذاکره می‌کند

اپل در حال گفت و گو با دولت هند برای تولید آیپد‌های خود در این کشور است. رویترز گزارش داد که دولت هند در حال برنامه ریزی برای اجرای یک طرح تشویقی است که برای افزایش صادرات رایانه هند طراحی شده است. اپل خواستار بر عهده گرفتن این طرح اما با یک توافق بهتر است.

بودجه این طرح ۷۰ میلیارد روپیه برای بیشتر از پنج سال خواهد بود. اما گفته می شود که اپل تقاضا دارد که این مبلغ تقریباً ۳ برابر شود. یعنی حدود ۲۰۰ میلیارد روپیه. گفته می شود دلیل این امر تا حدودی این است که زنجیره تأمین هند هنوز مقیاس مناسبی برای پاسخگویی به خواسته های اپل ندارد.

اپل از سال ۲۰۱۸ برای جلوگیری از تعرفه‌های جدید واردات توسط دولت هند به عنوان بخشی از طرح “ساخت در هند”، آیفون‌های مورد نیاز را در خود هند تولید می‌کند. این شرکت همچنین به دنبال ایجاد تنوع در محل تولید محصولات  خود است. تا محصولات خود را فقط در چین تولید نکند. ماه گذشته Nikkei گزارش داد كه امسال درصدی از آیپد‌ها در ویتنام تولید خواهد شد. این اولین باری است كه تولید عمده آیپد در جای دیگر اتفاق می افتد.

طبق گزارش THEVERGE دو نفر که با رویترز صحبت کردند گفتند که احتمالاً امسال آیپد از طریق یکی از پیمانکاران فعلی اپل در هند مونتاژ می شود. شرکای اپل در هند در حال حاضر فاکسکان ، پگاترون و ویسترون هستند.

منبع
THEVERGE
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا