پردازندهسخت افزار

پایان پشتیبانی کروم از پردازنده‌های قدیمی

به طور خلاصه:

اگر شما از افرادی هستید که هنوز از پردازنده‌ی x86 با عمر بیش از ۱۵ سال استفاده می کنید.هم اکنون دلیل دیگری برای ارتقای سیستمتان به وجود آمده: این دستگاه‌ها با نسخه های آینده Chrome کار نمی‌کنند‌. این محدودیت با انتشار نسخه‌ی ۸۹ گوگل کروم شروع خواهد شد.

تیم توسعه‌ی Chromium اعلام کرد که پردازنده‌های قدیمی‌تر از Intel Core 2 Duo و AMD Athlon 64 با Chrome 89 و نسخه های آینده‌ی آن کار نخواهند کرد. زیرا آنها حداقل نیاز مجموعه دستورالعمل‌های پشتیبانی SSE3 (جریان اضافی SIMD 3) جدید را پشتیبانی نمی‌کنند.

بنابراین ، اگر هنوز از پردازنده مرکزی Intel Atom یا Celeron M استفاده می‌کنید‌، به زودی کروم را به عنوان یکی از چندین و چند برنامه‌ای که با سیستم شما سازگار نیست‌، به حساب خواهید آورد. برای اجرای این نسخه‌ی روی دستگاه‌های مذکور نباید تلاش کرد زیرا در صورت اجرای آن نرم‌افزار کرش خواهد کرد.

همچنین اشاره شده است که این تغییر فقط بر روی Windows تأثیر می‌گذارد زیرا سیستم‌عامل‌های Chrome ، Android و Mac از قبل به پشتیبانی SSE3 نیاز داشته‌اند.

خرید انواع پردازنده از دیجیکالا

هر کسی که هنوز از پردازنده‌های قدیمی‌تر از Intel Core 2 Duo و AMD Athlon 64 استفاده می‌کند.احتمالاً اخطارهایی را در نسخه‌ی Chrome 87 در مورد پایان پشتیبانی  مشاهده می‌کند.

گوگل می گوید که فقط تعداد کمی از کاربران تحت تأثیر تغییر قرار می گیرند. تعداد بسیار کمی از افراد هنوز از سخت افزار رایانه های شخصی قبل از ۲۰۰۵ استفاده می کنند. اگر احتمالا هنوز رایانه قدیمی خود را دوست داشته باشید ، Mozilla و Firefox همچنان گزینه های مناسبی برای مرورگر هستند که به SSE3 نیازی ندارند.

منبع
techspot
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا