پردازنده

چیپست ۵ نانومتری MediaTek در سال ۲۰۲۲ ارائه می‌شود

اولین چیپست ۵ نانومتری MediaTek ممکن است در سال ۲۰۲۲ ارائه شود. چیپست های Dimensity 1200  و Dimensity 1100 این کمپانی همین چهارشنبه رونمایی می شوند.

اما چیپست هایی که قرار است در چهارشنبه آینده توسط MediaTek  رونمایی شوند، ۶ نانومتری می باشند.  بر اساس خبری که Digital Chat Station منتشر کرده است، این چیپست ها توسط Oppo و Vivo به کار خواهند رفت. این دو کمپانی اولین کاربر های این چیپست های ۶ نانومتری خواهند بود.

پس از این نوبت، رونمایی بزرگ بعدی در سه ماهه اول ۲۰۲۲ خواهد بود. زمانی که کمپانی MediaTek اولین سری چیپست های ۵ نانومتری خود را معرفی می کند. جالب است که بار هم شرکت های Oppo و Vivo اولین کاربران این تراشه ها خواهند بود. البته انتظار میرود Honor نیز است مشتری های MediaTek در سال آینده باشد.

چیپست Dimensity 2000 شرکت MediaTek احتمالا اولین تراشه ای خواهد بود که از هسته قدرتمند Cortex-X بهره مند می شود. به طور دقیق تر، هسته X2 در کنار غول پردازنده Cortex-A79 و پردازشگر گرافیکی Mali-G79. که البته هر سه قرار است توسط شرکت Arm معرفی شوند. پردازشگر هایی با معماری متفاوت که احتمالا ۳۰ درصد سریع تر هستند. طبق اخبار منتشر شده این مدل ها به صورت انحصاری، ۶۴ بیتی خواهند بود

احتمالا بعد از رویداد چهارشنبه، خبر ها و برنامه های دقیق تری از MediaTek منتشر شوند. از جمله اخبار چیپست های ۵ نانومتری سری Dimensity 2000. اگر نه، باز هم رونمایی ۱۲۰۰ Dimensity و دیگر مدل های این پردازنده،  به اندازه کافی هیجان انگیز خواهد بود.

منبع
GSMArena
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا