اینترنت و شبکهدیجیتال

توضیحات WhatsApp در مورد شرایط و ضوابط جدید این پیامرسان

در ماه ژانویه ، WhatsApp با اعلام اینکه کاربران خود را مجبور به موافقت با شرایط و ضوابط جدید در مورد سیاست حفظ حریم خصوصی خود می‌کند، با واکنش‌های گسترده‌ای روبرو شد. این فرم به روزرسانی شده باعث شد که مردم فکر کنند فیس بوک محتوای گپ هایشان را دریافت می کند. یا مواردی از این قبیل که خنده دار به نظر می‌رسد. زیرا این مورد مربوط به واتس اپ نیست، بلکه فقط برای خود پیام رسان فیس بوک است و البته هیچوقت واکنش شدیدی در مورد این سرویس رخ نداده‌است.

به هر حال، پس از انفجار اینترنتی اخیر و افراد به سمت سرویس هایی مانند تلگرام رفتند که امنیت بیشتری نسبت به WhatsApp ندارد.(در مورد دسترسی به محتوای پیام های شما). اما بازهم این شرکت متعلق به فیس بوک این تغییرات را به روز ۱۵ مه (۲۵ اردیبهشت) آینده موکول کرد. در حالی که سیاست جدید در ابتدا قرار بود از ۸ فوریه (۲۰ بهمن) اجرا شود.

در آخر چه اتفاقی می‌افتد؟

ممکن است از خود بپرسید که اگر ۱۵ مه برسد و با شرایط و ضوابط جدید موافقت نکنید چه اتفاقی می افتد. امروز، واتس اپ فقط این توضیح را ارائه داد. اگر بعد از ۱۵ مه شرایط جدید را رد کنید، برای چند هفته، همچنان می‌توانید تماس و اعلان دریافت کنید، اما قادر به خواندن یا ارسال پیام از برنامه نخواهید بود.

مشخص نیست که پس از آن چه اتفاقی می افتد، اما WhatsApp سیاست جدیدی برای حذف حساب هایی دارد که ۱۲۰ روز غیرفعال هستند. اگر اصلاحات جدید را قبول نکنید ممکن است به همین ترتیب با شما برخورد شود. بر خلاف تصور عمومی، WhatsApp سالهاست که فراداده‌ها را با فیس‌بوک به اشتراک می گذارد. تنها چیز‌های جدیدی که پس از این به روزرسانی به فیس‌بوک فرستاده می‌شوند، داده‌های پرداخت و معامله است. تا به فیس بوک کمک کند تبلیغات متناسب با هر فرد را در سرویس‌های مختلف به او ارائه دهد. اطلاعات پرداخت ها و معاملات شما در بسیاری از برنامه‌ها در اختیار برنامه‌های دیگر قرار می‌گیرند، بدون اینکه شما بدانید. پس انجام این کار توسط واتس اپ موضوع جدیدی نیست. بنابراین شاید قبل از اینکه دوباره ناراحت  شوید، کمی به این موضوع فکر کنید.

 

منبع
GSMArena
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا